Kastamonu merkeze bağlı Kurusaray köyündeki bir ev, bir hafta içerisinde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı tam 5 kez yandı. Yangınlardan dolayı diken üstünde olmaya başlayan aile üyeleri ise ellerinde hortum 24 saat nöbet tutmaya başladılar.

Kastamonu'nun merkeze bağlı köylerinden biri olan Kurusaray'da Dadaylı ailesinin yaşadığı evde, son bir hafta içerisinde tam 5 kez yangın çıktı. Üst üste çıkan bu küçük çapta yangınlara aile kendi imkanlarıyla müdahale ederken, evde kurtardıkları tüm eşyaları sokağa çıkarmak zorunda kaldılar.

Kastamonu’da bir ev sebepsiz yanıyor

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

Evin dışında bulunan ve yine aileye ait olan ahır ve samanlıkta da küçük yangınlar meydana geldi. Samanlıkta çıkan yangın sırasında 40 bin lira civarı tutan arpa ve buğday gibi tahıl ürünlerinin de yandığı belirlenirken korku içinde yaşamaya başlayan Dadaylı ailesi, dışarı çıkardıkları eşyaları brandayla kapatıp ellerinde yangın söndürme hortumuyla 24 saat nöbet tutmaya başladı. 

Kastamonu’da bir ev sebepsiz yanıyor-2

Yangının çıktığı yerlerde elektrik tesisatı olmadığını çekyat, çiçeklik gibi bazı eşyalarda yangının başladığı belirten ev sahibi Ahmet Dadaylı, geçtiğimiz haftadan itibaren önce yatak odasının alev aldığını ve o yangını söndürdükten sonra ertesi gün oturma odasındaki çekyatın yandığını söyledi. Yangınları söndürdükten sonra akşamüstü samanlığın üzerinin alev aldığını ifade eden Dadaylı, elektirik tesisatının bile olmadığı yerde yangının nasıl çıktığını anlamadıklarını, yaşanan olay karşısında çok şaşkın olduklarını ve hergün bir yerde çıkan yangınlar yüzünden evlerinde bir şey kalmadığını ellerinde hortumlarla beklemeye başladıklarını söyledi.

Kastamonu’da bir ev sebepsiz yanıyor-1