Sağlık

Kaş Sabunu Nedir? Kaş Sabunu Ne İşe Yarar?

Kaş sabunu genel olarak son yıllarda trend olan sabitlenmiş, taranmış ve gür saçların şık bir biçimde şekillendirilmesini sağlar. Bu yazımızda kaş sabununu sizler için yazdık.

Kaş Sabitleme Sabunu Nedir?

Sadece bir sosyal medya uygulamasında değil, pratik günlük hayatta kaş sabununu merak ediyor olabilirsiniz. Her şeyden önce, bu tekniğin zaten daha uzun, daha koyu kaşları olan insanlar için en iyisi olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle, kaşlarınızı hala uzatıyorsanız, aynı etki oluşmayabilirsiniz.

Ayrıca, kaşlarınızı doldurursanız, sabun pigmenti hareket ettirebileceği için bunun sizin için işe yaramayabilir ve daha kırılgan kaşlarınız varsa, sabunlu kaşların gerektirdiği yumuşatma tüy büyümesini yavaşlatabileceği için bir jel muhtemelen sizin için daha iyi olacaktır.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, kaş sabununu uygulamak aslında oldukça basittir. Tek ihtiyacınız olan bir kalıp kaş sabunu, tek kullanımlık bir rimel fırçası ve biraz su veya sabitleyici sprey. Fırçanızı ıslatınız ve sabunun üzerinde hafifçe sürükleyiniz. Ardından kaşlarınızı doğal yönünde tarayınız ve sabitleyici sprey uygulayınız.

Kaş Sabitleyici Sabun Ne İşe Yarar?

Basitçe söylemek gerekirse, kaş sabunu dolgun ve hoş kaşların stilini, dolgun ve kabarık görünen fırçalanmış kaşları ifade eder. Bu kaş stilleri son zamanlarda internette dolaşmasına rağmen, kozmetik alanında yeni bir tarz değil. Aslında, sabitlenmiş kaş görünümü bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Kaş sabunu trendi TikTok’ta patladıktan sonra popülaritesini artırıyor ancak aslında 1940’larda ve 1950’lerde ortaya çıkan büyük kaş trendine benziyor.

En İyi Kaş Sabunu Önerileri

Bu bölümde en iyi kaş sabunu önerilerimizi bulacaksınız.

Browwauw Kaş Sabunu

Browwauw Kaş Sabunu içinde bulunan at kuyruğu bitkisi ve bal özü, kaşlarınızın beslenmesini sağlar. Ayrıca kaşlarınıza daha dolgun ve doğal bir görüntü vermenize yardımcı olur.

Siyah fırçayı çok az makyaj sabitleyici sprey sıkmanız yeterlidir. Ardından siyah aplikatör ile kaş sabunundan biraz aldıktan sonra kaşlarınıza uygulayınız ve özel fırçasıyla kaşlarınızı tarayınız.

Pears Şeffaf Sabunu

Bu sabun, gliserin ve doğal yağlar gibi yüksek kaliteli cilt bakım bileşenleri ile yapılmış, en hassas ciltlere bile nazik olan hafif temizleme formülüne sahiptir. Temiz, sağlıklı görünen bir cilt elde etmek ve kaşlarınızı sabitlemek için idealdir. Gliserin ve doğal yağlar gibi yüksek kaliteli cilt bakım bileşenleriyle yapılan bu ürün, en hassas ciltler için bile nazik olan hafif bir temizleme formülüne sahiptir. Bu sabun hem cilt temizlemek hem de kaşları sabitlemek ve dolgun görünmesini sağlamak için idealdir.

Gratis Kaş Sabunu

Gratis kozmetik marketlerden Browwauw Kaş Sabunu’nu satın alabilirsiniz.

Neutregena Kaş Sabunu

Dermatologlar tarafından önerilen bu Neutrogena sabununu Pears kaş sabununun Amerikan eşdeğeri olarak düşünebilirsiniz. Gliserin açısından zengindir, şeffaftır, cilde naziktir ve kaşlarınızı şekillendirmesine ve ayarlamanıza yardımcı olan mumsu bir kıvama sahiptir. Bu sabunu nemlendirmek için bir sabitleyici sprey kullanmalısınız ve makyajınızı bitirdikten sonra kaşlarınızın üzerine fazladan bir kez daha makyaj sabitleyici sprey sıkmalısınız.