Karayolları Genel Müdürlüğü 170 Memur Alımı Yapacak! İşte Başvuru Şartları Ve İşe Alım Detayları!

Türkiye'de işsizlik sorunu her geçen gün katlanırken bazı kamu kurumlarına personel alımı şeklindeki ilanlar da yayınlanmaya devam ediyor. Buna göre Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 170 memur alımı gerçekleştirecek. Göreve başlatılacak olan 170 memurun taşra ve merkez teşkilatlarında çalışacakları belirtildi. KGM 170 personel alımı ile alakalı detaylar da belli oldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü 170 Memur Alımı Yapacak! İşte Başvuru Şartları Ve İşe Alım Detayları!
07 Ekim 2020 - 14:40

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) bünyesinde görevlendirilmek üzere 170 memurun işe alınacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından çok sayıda vatandaş açılan bu kadrolara iş başvurusu yapabilmek için şartları araştırmaya başladılar. Karayolları Genel Müdürlüğü iş başvurusu için hangi şartlar aranmaktadır?

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
-18 yaşını tamamlamış olmak-Açılan kadrolar için belirtilen mezuniyet durumunu karşılıyor olmak
-İlgili kadroların gerektirdiği düzeyde KPSS'ye girmiş olmak
-Çalışmaya engel olacak bir sağlık durumu olmamak

KGM İŞE ALIMLARDA KPSS ŞARTI

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından açılan lisans düzeyindeki kadrolar için 2018 KPSS'ye ve ön lisans düzeyindeki kadrolar için ise 2018 KPSS Ön Lisans'a girmiş olmaları ve ilgili sınavlardan KPSS puanları bulunmalıdır. KPSS puanı olmayan vatandaşlar başvuruları kabul edilmeyecektir. KGM İŞE ALIM YERLEŞTİRME ÜCRETİ NEREYE YATIRILIR?

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından açılan 170 yeni memur alımı için yapılacak tercihlerde adayların 20 TL yerleştirme ücreti ödemeleri gerekmektedir. Bu ücreti yatırmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacaktır. Ayrıca bu ücretler herhangi bir şekilde de iade edilmeyecektir. Bu ücretler Akbank, Albaraka Türk, QNB Finansbank, Kuveyt Türk, Halkbank, ING Bank, Vakıf Katılım ve Ziraat Bankası'na yatırılabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum