Karadeniz’de Amasra açıklarında hamsi avına başlayan balıkçıların tekneleri hamsi ile doldu. Hamsi avı bereketli başladı.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Karadeniz'de başlayan hamsi avında balıkçı tekneleri ağlarını Amasra açıklarında bıraktı. Balıkçıların ağlarına dolan hamsileri ambarlara çekilirken, balıkçı tekneleri gecenin geç saatlerinde Bartın'ın Amasra ilçesine bağlı Tarlaağzı Balıkçı Barınağına yanaştı.
Sabahın ilk ışıkları ile birlikte hamsi dolan balıkçı tekneleri kıyıya yanaşarak hamsileri kasalara doldurdu. Kasalara alınan hamsiler daha sonra buzlanarak kamyonlara yüklendi.

tezgahlarda hamsi bereketi
Bereketli başlayan hamsi avında 1200 kasa hamsi vatandaşlara ulaşmak için yola çıktı.
Marmara Denizi'nde hamsi olmadığını, bu nedenle kendilerinin de şansını Karadeniz'de denediğini ifade eden balıkçı teknesi kaptanı Metin Bakır, “Karadeniz iyi ama Marmara kötü. Marmara'da sıkıntı var. Sıkıntı olduğu için biz de buraya kadar geldik. Burada mecbur tayfaların geçimini sağlamamız, aylıklarını-maaşlarını ödeyebilmek için buraya kadar geldik. Aslında biz bu tarafa gelmiyorduk ama mecbur kaldığımız için geldik. Marmara sıkıntılı” diye konuştu.

Hamsi bereketli geldi
Hamsinin Karadeniz’de bol olduğunu ifade eden balıkçılar tüm teknelerinin balıkla dolduğunu avlanmanın baya bereketli geçtiğinin ifade etti. ‘Karadeniz'de eylülden bu yana balıkçılık süre geliyor yani. Hiç kesmedi. Durum şartlar onu gösteriyor’ şeklinde konuştu.

hamsi bereketi