Karabağ'da Kaç Ermenistan Askeri Öldürüldü? Azerbaycan Savunma Bakanlığı Tek Tek Sayı Verdi!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ'da yaşanan çatışmalardan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev bugün bir açıklama yaparak Ermenistan'a ait iki savaş uçağının düştüğünü söyledi. Ermenistan'ın uçakları Türkiye'nin düşürdüğü iddialarının ise yalan olduğunu ifade eden Hikmet Hacıyev ilgili uçakların dağa çarptığını açıkladı.

Karabağ'da Kaç Ermenistan Askeri Öldürüldü? Azerbaycan Savunma Bakanlığı Tek Tek Sayı Verdi!
30 Eylül 2020 - 14:30

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ'da yaşanan çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Bu çatışmalarda Ermenistan tarafının ağır kayıplar verdiği bilinirken bu kayıplara iki savaş uçağı daha eklendi.

ERMENİSTAN'IN İKİ SAVAŞ UÇAĞI DÜŞTÜ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev bugün yaptığı açıklamada, "Ermenistan'ın iki savaş uçağı dün Azerbaycan sivillerini hedef alarak havalandı. Bir süre sonra ise ikisi de dağa çakılarak infilak etti. Erivan yönetimi uçaklarının Türkiye'yi düşürdüğünü söylüyor ama bu yalandır. Türkiye'nin böyle bir girişimi asla olmamıştır." dedi.ERMENİSTAN ORDUSU YOK OLUYOR!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise 27 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında Ermenistan ordusunun verdiği kayıplar bildirildi. Bakanlık açıklamasında, "27 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında Ermenistan ordusunda bulunan 2.300 asker öldürüldü. Ayrıca 130 tank ve zırhlı araç, 200 füze sistemi, 25 hava savunma sistemi, 6 komuta yönetim ve komuta gözlem merkezi, 5 mühimmat deposu, 50 tanksavar ve 55 otomobil imha edilmiştir." denildi.

AZERBAYCAN İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARINI GERİ ALIYOR

Ermenistan tarafından daha önce işgal edilen Azerbaycan toprakları Azerbaycan ordusunun ilerleyişi ile işgalden kurtulmaya devam ediyor. Çok sayıda yerleşim yerini Ermenistan ordusundan temizleyen Azerbaycan, savaşın sona ermesinin ardından buralardan göç ettirilmek zorunda kalan Azerbaycan vatandaşlarının geri dönüşlerini sağlayacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum