Karabağ'da İşgalden Kurtulan Köyde Ermeni Kadın İle Azerbaycan Askerlerinin Diyaloğu İzleyenleri Gözyaşlarına Boğdu!

Azerbaycan'ın uzun yıllardır Ermenistan işgalinde bulunan Karabağ topraklarını sırasıyla geri almasına yönelik harekat devam ediyor. Azerbaycan ordusu tarafından işgalden kurtarılan bir köyde Ermeni kadın ile Azerbaycan askerleri arasındaki ilginç diyalog Azerbaycan'ın haklılığını bir defa daha ortaya koydu. Ermeni kadın Azerbaycan askerlerini “Evinize hoş geldiniz” diyerek karşıladı.

07 Ekim 2020 - 18:01 - Güncelleme: 07 Ekim 2020 - 18:06

Ermenistan'ın Karabağ'daki Azerbaycan topraklarını işgal etmesinin ardından yıllar sonra patlak veren savaşın neticesinde Azerbaycan ordusu sırayla işgal edilen yerleşim yerlerini işgalden kurtarmaya başladı. Şu ana kadar Azerbaycan ordusu 1 kenti, 1 kasabayı ve 26 köyü Ermenistan işgalinden kurtardı. Bu sabah saatlerinde ise Şükürbeyli köyünde göndere Azerbaycan bayrağı yıllar sonra yeniden çekildi.

AZERBAYCAN ASKERLERİNİN KÖYE GİRİŞİ KAMERALARA YANSIDI

Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan bir köyde ise Azerbaycan askerleri ile Ermeni bir kadının arsında geçen diyalog Karabağ sorunununda Azerbaycan'ın haklılığını bir defa daha ortaya koydu. Azerbaycan televizyonunda yayınlanan görüntülerde Azerbaycan askerlerinin işgal edilen köye girişleri kameralara yansıdı.ERMENİ KADINLA İLGİNÇ DİYALOG

Yayınlanan görüntülerede yaşlı bir Ermeni kadını ile Azerbaycan askerleri arasındaki diyalog yer aldı. Kadının evinin kapısına giden Azerbaycan askerleri kendilerinin Azerbaycan askeri olduklarını söyleyerek Ermeni kadının sağlığının yerinde olup olmadığını veköyle yaşayan başka kimselerin bulunup bulunmadığını sordular. 

"EVİNİZE HOŞ GELDİNİZ" SÖZÜ GÖZYAŞLARINA BOĞDU!

Ermeni kadın Azerbaycan askerlerinin bu soruları üzerine, “Burada ben yaşıyorum. Ailem Ermenistan'da. Benim burada dükkanım var ve onu işletiyorum.” cevabını verdi. Askerlerin “Biz buradayız” demesi üzerine ise Ermeni kadının “Evinize hoş geldiniz” diyerek yanıt vermesini izleyen çok sayıda Azerbaycan Türkü gözyaşlarına hakim olamadılar.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tulga Batu
    1 hafta önce
    Evinize hoş geldiniz sözü göz yaşlarına boğabilir ama kadını iyi inceleyin battaniyeni altındaki kıyafetleri askeri kamuflaj.