Karabağ'da Çatışmalar Şiddetleniyor! Azerbaycan'dan Ermenistan'a Karşı Savaş İlanı!

Ermenistan'ın düzenlediği saldırıya misliyle karşılık vererek işgal altındaki bazı yerleşim yerlerini Ermenistan işgalinden kurtarmayı başaran Azerbaycan'da savaş hali ilan edildi. Ayrıca NATO acil koduyla bir açıklama yaparak iki ülkenin de çatışmaları durdurması gerektiğini duyurdu.

Karabağ'da Çatışmalar Şiddetleniyor! Azerbaycan'dan Ermenistan'a Karşı Savaş İlanı!
27 Eylül 2020 - 19:20

Ermenistan'ın uzun süredir Karabağ'daki Azerbaycan topraklarına gerçekleştirdiği saldırılar bugün şiddetini arttırınca Azerbaycan'ın karşılığı sert oldu. İşgal altındaki yerleşim yerlerini teker teker ele geçiren Azerbaycan, Ermenistan ordusuna da çok ciddi kayıplar verdirdi.

SAVAŞ HALİ İLAN EDİLDİ!

Azerbaycan Meclisi'nde bugün Ermenistan ile yaşanan çatışma nedeniyle özel bir oturum gerçekleştirildi. Bu oturumda alınan karar gereği Azerbaycan'da Ermenistan saldırıları nedeniyle savaş hali ilan edildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı yardımcısı Hikmet Hacıyev alınan kararları açıklayarak ülke genelinde sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.ERMENİSTAN ASKERLERİ ZIRHLI ARAÇLARI BIRAKIP KAÇTILAR!

Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bugün gerçekleştirilen karşı saldırılarda Ermenistan ordusuna mensup askerlerin zırhlı araçları bırakarak kaçtıkları duyuruldu. Bu şekilde çok sayıda zırhlı araç Azerbaycan ordusunun eline geçti.

TÜRKİYE'DEN AZERBAYCAN'A HEM SAHADA HEM DE MASADA DESTEK!

Türkiye cephesinden ise Azerbaycan'a yönelik destekler devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir açıklama yaparak, "Haddini aşan Ermenistan bu sefer yanıtını sahada almaktadır. Biz Türkiye olarak hem sahada hem de masada Azerbaycan'ın yanında durmaya devam edeceğiz." dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum