Türkiye'nin bazı bölgelerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışından dolayı bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün süreli ara verildi. 

Kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara

TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL!

Tunceli Valiliği, 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle kent genelinde 90 köy yolunun ulaşıma kapandığını ve yağışların hayatı olumsuz yönde etkilediği belirtildi. Açıklamada, kar yağışı nedeniyle 20 Aralık Pazartesi günü Pülümür ilçesindeki tüm okulların bir gün süreli kar tatiline girdiği duyuruldu.

KONYA'DA 24 İLÇEDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Konya'da bir kaç gündür etkili olan kar yağışında dolayı 20 Aralık Pazartesi günü 24 ilçede eğitime ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinin yanı sıra  Akören, Beyşehir, Bozkır, Çumra, Derbent, Derebucak, Akşehir, Altınekin, Ahırlı, Cihanbeyli, Çeltik,  Doğanhisar, Ilgın, Taşkent, Sarayönü, Hadim, Hüyük, Kadınhanı, Seydişehir, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde yaşayanlar için 20 Aralık Pazartesi günü okulların kapalı olacağı bilgisi paylaşıldı.

AKSARAY'DA KAR TATİLİ KARARI VERDİ

Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde meydana gelen yoğun kar yağışından dolayı 20 Aralık Pazartesi günü eğitime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi. İlçede öğle saatlerinde başlayan ve etkisini hızla devam ettiren kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği, ve yaşanan buzlanma ve olumsuz hava koşullarından dolayı da yarın olmak üzere eğitime bir gün ara verildiği öğrenildi.