Gündem

Kar tatili açıklandı mı? 6 Aralık 2019 kar tatili uygulanacak şehirler hangileri?

Yurt genelinde soğuk hava dalgası etkisini gösterirken yağışların Elazığ, Malatya ve Kahramanmaraş’ın kuzey ilçelerinde yoğun kar olarak devam edeceği belirtildi. Bu yüzden görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar yaşanmaması adına vatandaşların dikkatli olması gerektiğine dair meteorolojiden art arda açıklamalar yapılıyor. 

Hava muhalefetinden dolayı yarın okullar tatil mi sorusunun yanıtı da öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre yurt genelinde kar yağışı başlıyor. Son açıklamada ise yağmurla karışık kar yağışlarının devam edeceği belirtildi. 

6 Aralık 2019 Okullar Tatil mi? 

Okulların yarın tatil olup olmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bu konuyla ilgili son dakika açıklamalarını sitemizden takip edebilirsiniz. 

Meteoroloji’den Yapılan Uyarılar 

Meteoroloji’den yapılan uyarılarda kuvvetli yağış uyarısı kapsamında Adana’nın doğusu, Güneydoğu Anadolu bölgesi, Hatay, Osmaniye ve K.Maraş gibi bölgeler yer aldı. Bu bölgelerde yağmurun kuvvetli ve sağanak olması bekleniyor. 

Yoğun kar yağışı uyarısı ise Malatya ve Elazığ’ın yüksek yerleri ile K.Maraş’ın kuzey ilçelerine yapıldı. Bu bölgelerde görüş mesafesinin azalabileceği ve ulaşımda aksamaların yaşanabileceği belirtildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı