İstanbul'da son 87 yılın en büyük kar fırtınası bekleniyor. Peki ama ne zaman? Okullar tatil edilecek m?

İstanbul'da en son 87 yılında görülen en büyük kar fırtınası bekleniyor. Vatandaşlar endişeli. Peki okullar tatil edilecek mi?

İstanbul'da Aybar kar fırtınası olarak bilinen son 87 yılın en büyük kar fırtınası başlıyor. İstanbul'da 1987 Mart'tan sonraki en büyük kar fırtınası bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı. Aybar adı verilen kar fırtınası İstanbul'u etkisi altına alacak. Peki nedir bu Aybar kar fırtınası? Beklenen Mart Kar fırtınası ne zaman?

İstanbul'da merakla beklenen kar yağışının bugün yani 09 Mart Çarşamba gününden itibaren etikili olması bekleniyor.

Uzmanlar bugün başlayacak olan kar fırtınanın Perşembe ve Cuma günü etkili olmasını beklediklerini açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

Sibirya'dan Türkiye'ye doğru geldiği açıklanan Aybar kar fırtınası için uzmanlar uyarılarda bulundu. Aybar kar fırtınası özellikle yarın yani perşembe ve cuma günü yoğun etki göstermesi bekleniyor.

OKULLAR TATİL EDİLDİ!

İstanbul Valiliği beklenen kara fırtınası nedeniyle eğitim öğretime 2 gün ara verildiğini yarın 10 mart Perşembe ve Cuma 11 mart 2022 okullar tatil edildi.

Ayrıca tüm otogarlarda şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışları 9 Mart 2022 Çarşamba günü saat 16.00'dan itibaren durduruldu ve  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı tüm özel kreşler 14 Mart 2022 Pazartesi'ye kadar tüm faaliyetlerine 2 günlüğüne ara verdi.