Kanada'da Vahşet! Silahlı Saldırgan 17 Kişiyi Katletti!

Kanada'nın Nova Scotia eyaletinde büyük bir dehşet yaşandı. Silahlı bir saldırgan tarafından gerçekleştirilen olayda 17 kişi katledildi. Yaşanan dehşet tüm dünyada şok etkisi yarattı.

Kanada'da Vahşet! Silahlı Saldırgan 17 Kişiyi Katletti!
20 Nisan 2020 - 08:34

 

Kanada resmi makamları tarafından verilen bilgiye göre ülkenin Nova Scotia eyaletinde cumartesi gecesi büyük bir katliam yaşandı. Kırsal bölgede gerçekleşen olayda 51 yaşındaki Gabriel Wortman isimli saldırgan silahı ile etrafa rastgele ateş açtı. Wortman'ın silahından çıkan kurşunlar 16 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Reuters'in haberine göre bu katliam Kanada'da 1989 yılından beri yaşanan en vahim olay olarak kayıtlara geçti. Ülke genelinde şok etkisi bırakan olaya müdahale etmeye çalışan Kanada polisi saldırganı etkisiz hale getirmek için büyük çaba gösterdi. Polislere karşılık veren saldırgan teslim olmayınca çatışma çıktı. Çıkan çatışmada saldırıyı gerçekleştirip 16 kişinin ölümüne sebep olan Gabriel Wortman öldürüldü.

Kanada devleti tarafından yapılan açıklamaya göre saldırgan Gabriel Wortman ile polisler arasında 12 saat süren bir çatışma yaşandı. Uzun operasyon saldırganın öldürülmesiyle son buldu.

Öte yandan edinilen bilgilere göre Gabriel Wortman ile polis arasında yaşanan çatışmada 23 yaşındaki polis memuru Heidi Stevenson da hayatını kaybetti. Wortman böylelikle 17 kişiyi katletmiş oldu. Ayrıca bir polis memuru da ağır şekilde yaralandı.

Gabriel Wortman'ın neden böyle bir saldırıyı gerçekleştirdiği bilgisine ulaşılamazken nasıl etkisiz hale getirildiğine dair çeşitli iddialar Kanada'da gündem oldu. Buna göre vahşeti gerçekleştiren Wortman olay yerinden polisler gelmeden ayrıldı. Bir benzin istasyonunda görülen Wortman o sırada orada dinlenmekte olan Tır şoförü tarafından ihbar edildi. Polislerle saldırgan arasındaki çatışmanın o benzin istasyonunda çıktığı bildirildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum