Kamuda Yüksek Maaşla Personel Alımı Duyuruldu! Merkez Bankası İstanbul Ve Ankara'da Çalışacak 60 Uzman Yardımcısının İşe Alımını Yapacak!

Türkiye'de iş arayan vatandaşların karşısına zaman zaman çok önemli fırsatlar çıkıyor. Bunların en önemlisi de kamu kurumlarında tam zamanlı ve kadrolu olarak personel alımı yapılacağına dair yayınlanan ilanlar oluyor. İş arayanlar için en son müjdeyi ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası verdi. Merkez Bankası tarafından yayınlanan iş ilanına göre 60 adet uzman yardımcısının işe alımı gerçekleştirilecek. İşte Merkez Bankası uzman yardımcılığı iş başvuru şartları...

Kamuda Yüksek Maaşla Personel Alımı Duyuruldu! Merkez Bankası İstanbul Ve Ankara'da Çalışacak 60 Uzman Yardımcısının İşe Alımını Yapacak!
15 Ekim 2020 - 22:00

Türkiye'de eğitimli olan ama işsizlik nedeniyle gönüllerine göre bir işe yerleşemeyen vatandaşlara müjde olabilecek açıklama Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından verildi. Merkez Bankası'nın yayınlamış olduğu iş ilanına göre banka bünyesinde görevlendirilmek üzere 60 adet uzman yardımcısının işe alımı yapılacak. İşe alınacak olan uzman yardımcıları oldukça yüksek bir maaş elde etme fırsatı da elde edebilecekler. MERKEZ BANKASI UZMAN YARDIMCILARI ARIYORMerkez Bankası'nda uzman yardımcısı kadrosunda çalışmak isteyen vatandaşlar bu kadro için iş başvurusunda aranan şartları ve nasıl başvurabileceklerini öğrenmek istiyorlar. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada değişime açık, inisiyatif alma niteliğine sahip, hızlı bir şekilde karar verebilen, küresel merkez bankacılığı hakkında fikir sahibi olan ve sorumluluk sahibi uzman yardımcıları arandığı duyuruldu.

Eğitim seviyesi yüksek kişiler arasından seçilerek işe alımları gerçekleştirilen uzman yardımcıları kariyerlerine ilerleyen yıllarda uzman, kıdemli uzman ve başuzman olarak devam etme imkanına kavuşabiliyorlar. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre işe alımı yapılacak 60 kişi İstanbul ve Ankara'da bulunan Merkez Bankası İdare Merkezi'nde çalışacaklar.

MERKEZ BANKASI UZMAN YARDIMCISI İŞ BAŞVURU ŞARTLARI

-01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak


-Merkez Bankası'na işe alımlarda uygulanan şartları taşımak
-Belirtilen ekonomiyle alakalı bölümlere dair en az dört yıllık lisans mezunu olmak
-2018 yılından itibaren Merkez Bankası işe alım sunavlarında komisyon mülakatı sırasında elenmemiş olmak
-2018 yılından sonra yapılan YDS'den en az 70 İngilizce puanı almış olmakİŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?Merkez Bankası uzman yardımcılığı iş başvuruları online olarak yapılmaktadır. Bu kadrolara şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacak. Başvurular 14 Ekim 2020 ile 28 Ekim 2020 tarihleri arasında insankaynaklari.tcmb.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum