Kamu Haberleri

Kamuda çığır açacak devrim! Evden çalışma izni ve daha neler neler…

Kamu kurumlarında çalışan kamu personellerinin çalışma koşulları gerekli görüldüğü takdirde ihtiyaç ve tercihlerine göre sil baştan bir değişikliğe gidilecek. Yenı Ekonomi Programı ile birlikte kamu çalışanları içinde köklü yenilik gerçekleştirilecek.

ÇIĞIR AÇACAK BİR DEVRİM

Kamu personellerinin iş ortamları ve ihtiyaç, tercihlerine göre değişitirilmesi Türkiye’de çığır açacak bir devrim olarak görülüyor. Avrupa, Amerika ve OECD ülkelerinde kamu kurumlarında uygulanan esnek çalışma modeli Türkiye’ye de yaygınlaştırılarak kamu personellerin çalışma performansları yükseltilecek.

EVDEN ÇALIŞMA İZNİ KULLANILABİLECEK

Yapılacak olan uygulama ile birlikte kamuda çalışan memurların ailelerine, eğitim, sosyal aktivitelere daha çok zaman ayırması planlanıyor. Çalışma durumuna göre, mesai zorunluluğu bulunmayan kamu personeli evde çalışma izni kullanarak işlerini evden yürütebilecek. Ofis ortamında çalışması gerekmeyen memurlar evlerinden çalışarak evden çalışma izinlerini kullanabilecek. Ayrıca yeni dönemde esnek çalışma modelleri de sosyal güvenlik sistemiyle desteklenecek. Çalışanların kazanılmış hakları korunarak, ekonomik ve sosyal haklarıyla istihdam edilebilirliği sağlanacak. 

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı