Gündem

Kamu personellerine uzmanlık yolu açıldı

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönlendirmesiyle birlikte Kamu personel rejimi hızlı ve etkili icraat dönemine uyumlu bir şekilde çalışmaya başladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ardından Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde çalışan memurlara da uzmanlık yolu göründü. Kamuda etkin bir performans sistemi gerçekleştirilirken, uzman kadrolara atamalar da hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başladı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE’YE GÜÇ KATACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hükümet sistemiyle birlikte kurum ve kuruluşlar yeni hizmet anlayışıyla daha fazla hızlı çalışarak yeni, güçlü Türkiye’nin gücüne güç katacak. Kamu personellerin çalışmalarını iyileştirecek olan programlar için düğmeye basılırken, uzman yardımcıları, denetçi, kontrolörler Cumhurbaşkanlığı çatısı altındaki başkanlıklarda çalışmaya başladı.

KAMU PERSONELLERİNE UZMAN OLMA YOLU AÇILDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı kadrolarında çalışan personeli kapsayan uzmanlıktan sonra, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde çalışan memurlara da uzman olma hakkı tanındı. Hazine ve Gelir İdaresi’nde sınav tarihi itibarıyla en az üç yıl çalışanlar sınava girebiliyor. Defterdarlık uzmanı ve gelir uzmanı olabilmek için yaş ve öğrenim alanı şartı aranmıyor. İki kurumda çalışan memurlar, beş yıl içinde iki defa yapılacak sınava girebiliyor. Daha önce Maliye’ye bağlı olan Milli Emlak Genel Müdürlüğü Çevre Bakanlığı’na bağlanınca buradaki personel bu haktan yararlanamadı. Yasal düzenlemeyle bu kurumda çalışan 5 bin personele de milli emlak uzmanı olma imkânı getirildi.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı