TÜBİTAK KPSS Şartsız 656 Kamu Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Devlet Personel Daire Başkanlığı aracılığı ile kamu personeli alımı ilanı yayınlayan TUBİTAK BİLGEM 656 kişilik kadro açtı ve alımlara başladı.

30 Haziran 2018 Cumartesi 14:13
TÜBİTAK KPSS Şartsız 656 Kamu Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye genelinde son 2 yıl içerisinde birçok kamu kuruluşunda istihdam artışına gidildi ve personel alımları sıklaştırılarak artırıldı. Bu anlamda birçok kişi iş sahibi olanağı bulurken, ayrıca devlet erkanının istihdam seferberliği çağrısı ile özel sektörde de işe alımlar yoğun bir şekilde artış gösterdi. Öte yandan Türkiye'de enflasyonun düzeltilebilmesi ve işsizlik oranının düşürülebilmesi için gerçekleştirilen çalışmalar sonuç verirken, her geçen gün yeni bir iş ilanı karşımıza çıkmaya devam ediyor. Kamusal alanda çalışmak isteyenler için iş ilanları Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından yayınlanıyor ve TUBİTAK BİLGEM'in Devlet Personel Daire Başkanlığı aracılığı ile yayınladığı iş ilanı birçok kişi tarafından ilgi gördü.

TUBİTAK BİLGEM KPSS ŞARTSIZ ALIM YAPACAK

TUBİTAK BİLGEM'in Devlet Personel Daire Başkanlığı üzerinden yayınladığı personel alımları KPSS şartsız olarak gerçekleşecek. Bu özelliği ile yoğun bir ilgi gören işe alımlar ile ilgili olarak yayınlanan ilanda toplamda 656 personelin alımının yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda TUBİTAK BİLGEM'e uzman, araştırma ve geliştirme personeli, mühendis ve teknisyen pozisyonları için alım yapılacak. 

ALIM ŞARTLARI

TUBİTAK BİLGEM tarafından alımı gerçekleştirilecek olan 656 personelde aranan şartlar ise şu şekilde sıralandı;

"Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak

Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak

Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.

667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak." olarak sıralandı

Son Güncelleme: 30.06.2018 14:13
Anahtar Kelimeler:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.