Antalya Valiliği Bekçi Alımı Yapıyor! Son Başvuru Tarihi ve Başvuru Şartları Neler

Antalya Valiliği resmi sitesinden yapılan duyuruya göre, çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı ilan edildi. 250 kişinin alınacağı açıklanırken, başvurular 16 - 30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.

Antalya Valiliği Bekçi Alımı Yapıyor! Son Başvuru Tarihi ve Başvuru Şartları Neler

Antalya Valiliği resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı açıklandı. Toplam 250 kişinin alınacağı belirtilirken, başvurular 16 Kasım 2017 - 30 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular İlçe Emniyet Müdürlüğüne bireysel olarak yapılacağı belirtilmiştir.  Aranan şartları taşıyan adaylar öncelikle sözlü sınava tabi tutulacak olup, sözlü sınavdan geçerli not alan adaylar yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır. Yazılı sınav sonuçlarına göre ise asil ve yedek aday listesi belirlenecektir.  

GENEL ŞARTLAR

a) Erkek ve Türk vatandaşı olmak, 

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

c) Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak,

d) Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, 

e) Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 

f) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak,

g) Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak, 

h) Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak,

i) Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,

BAŞVURUDA GEREKLİ BELGELER

a) T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ve fotokopisi,

b) Okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli öneği ve fotokopisi,

c) Askerlik durum belgesinin aslı ve fotokopisi,

d) 4,5x6 cm ölçülerinde (6) adet fotoğraf,

e) Adli sicil belgesi, 

f)Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirten belge, 

g) Yarım kapaklı dosya,

h) Resmi Sağlık Kuruluşundan veya Aile Hekimliğinden alınmış boy, kilo ve beden kitle indeksini gösterir onaylı belge,

i) Hazırlık okumuş ise belgesini ibraz etmek zorundadır

SÖZLÜ VE YAZILI SINAV TARİHİ VE KONULARI

 Sözlü sınav 11 Aralık 2017 - 15 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Sözlü sınavda adayların: Genel kültür durumu, genel görünüş, hal ve tavırları ile vakara uymayan konuşma itiyadı, herhangi bir düşünce ve duygunun sözle anlatılmasında güçlük, gibi bekçiliğe girmeye mani halleri olup olmadığı değerlendirilecektir. Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılarak yazılı sınava çağrılacaktır.

Yazılı sınav 23 Aralık 2017 tarihinde yapılacaktır. Yazılı Sınav soruları Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerinden olunacaktır. Yazılı sınavda adaylara çoktan seçmeli 50 soru yöneltilecek olup, sınav süresi 60 dakika olacaktır. Her bir soru 2 puan olmak kaydıyla, yazılı sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve yanlış cevaplar doğruyu götürmeyecektir.

ilanın tam metni için tıklayınız

Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.