PTT 2019 5 Bin Kamu Personeli Alımı! Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe Ve Büro Görevlisi, Postacı Alınacak

PTT personel alımı yapacak. Farklı pozisyonlarda 5 bin personel alımıyla alakalı tüm detaylar açıklandı.

06 Eylül 2019 Cuma 09:04
PTT 2019 5 Bin Kamu Personeli Alımı! Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe Ve Büro Görevlisi, Postacı Alınacak

PTT 5 bin personel alımı yapacak. Daha önce de 2023 yılına kadar 55 bin personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Yeni yayımlanan ilana göre 5 bin personel alımı yapılacak. Alımların tamamı PTT bünyesinde olacak.  Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe Ve Büro Görevlisi, Postacı pozisyonlarında istihdamlar olacak.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

PTT kamu personeli alımına ilişkin ilan yayımlanmadığından dolayı genel şartlar henüz netleşmedi. Bu bağlamda yayımlanacak olan ilandaki genel şartların bundan önceki genel şartlar ile aynı olması beklenmektedir. Muhtemel genel şartlar şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe Ve Büro Görevlisi, Postacı pozisyonlarında alımlar yapılacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.