Kamu Bankası olarak faaliyetlerini sürdüren Halkbank resmi internet sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre kamu personelleri için özel bir şekilde oluşturulmuş ve 90 gün ertelemeli olacak şekilde 100.000 TL kadar ihtiyaç kredisi verilecek.

Kamu Bankası’ndan Kamu Çalışanlarına 100.000 TL İhtiyaç Kredisi Kampanyası! Kamu Bankası olarak faaliyetlerini sürdüren Halkbank resmi internet sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre kamu personelleri için özel bir şekilde oluşturulmuş ve 90 gün ertelemeli olacak şekilde 100.000 TL kadar ihtiyaç kredisi verilecek.

Gözden kaçırmayın

Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika

Türkiye'de devlet memuru olarak çalışmak da bir hayli zor. Özellikle de yıl içerisinde 2 defa yapılan zam ile beraber enflasyon rakamlarının da yükseliş göstermesi ile beraber yapılan zam adete eriyor. Böyle bir durum karşısında devlet memurlarının parasal problemlerini gidermeye çalışan Türkiye'nin kamu Bankası Halkbank, devlet memurlarına özel bir şekilde 100 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi paketi hazırladığını açıkladı.

Halkbank Devlet Memurlarına Kredi Kampanyası Detayları Neler?

Halk Bankası ihtiyaç kredisi paketleri arasında bulunan Halkbank devlet memurlarına özellikle hediye paketinde yalnızca kamuda çalışan kişilere yönelik oluşturulan bir kredi paketinden söz ediyoruz. Düzenlenen bu kampanya ile beraber 50.000 TL’ye kadar olan kredi taleplerinde 36 aylık vade seçenekleri sunulurken bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre 50.000 TL ve daha da üzerinde kredi talebinde bulunacak vatandaşlara yalnızca en çok 24 aylık vade seçenekleri sunuluyor. Buna göre 1.000 TL’ye kadar 36 ay ve 100 bin TL’ye kadar 24 ay vade seçenekleri şeklinde devlet memurlarına sorulacak 100.000 TL ihtiyaç kredisinin yüzde 1.79 oranı ile dosya masrafsız bir şekilde kullanılacağını bilmenizde fayda olacaktır. Diğer taraftan aylık ödenecek taksit tutarı 5500 TL gibi bir rakama ulaşmaktadır.