Türkiye Halk Bankası bu sabah saatlerinde yeni bir duyuru yayınlayarak Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde finansman ihtiyacı olan esnaf ve sanatkarların ihtiyaçlarının karşılanması için uygun koşullarda Kredi imkanı verileceğini duyurdu. Halkbank tarafından yapılan açıklamada Esnaf ve Sanatkarlar için kredi imkanının %50 faiz indirimli olduğu aynı zamanda kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara %100 faiz indirimli Kredi verileceği ifade edildi. Peki Halkbank kredi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank faiz indirimli kredi başvurusu detayları haberimizde...

Türkiye Halk Bankası son dakika duyurusu yaparak Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde esnaf ve sanatkarların finansal ihtiyaçlarını karşılamak üzere yeni bir kredi kampanyası başlattığını duyurdu. Bankadan yapılan açıklamada esnaflara %50 faiz indirimli ve kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösterenler için ise %100 faiz indirimli Kredi verileceği ifade edildi. Halk Bankası faiz indirimli kredi başvurusu da başladı. Peki başvurular nasıl ve nereden yapılır?

kamu-bankasi-acikladi-yuzde-100-ve-yuzde-50-indirimli-kredi-duyurusu-yapildi-basvurular-basladi-2

Halkbank'tan %50 faiz indirimi müjdesi

Halkbank, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren esnaf ve sanatkarlara faiz indirimli kredi desteği ile başlıyor. Halkbank ve Esnaf ve Sanatkarlar kredi ve kefalet Kooperatifleri arasında yapılan anlaşma doğrultusunda krediler doğrudan kullandırılacak. 1 Ocak 2022 ve 31 Aralık 2024 tarihleri arasında geçerli olacak faiz indirimli Kredi kampanyasından esnaflar için uygulanacak olan indirim %50 faiz indirimi olacak. Sıfırdan kredi kullanmak için isteyen esnaflar için söz konusu kampanya geçerli olurken aynı zamanda geçmiş yıllarda yayınlanmış Bakanlar Kurulu kararları doğrultusunda kullandırılan ve bakiyesi 2022, 2023 ve 2024 yıllarına deveden krediler için de geçerli olacak. Yani borç yapılandırma için de vatandaşlar bu Kredi imkanından faydalanabilecek.

kamu-bankasi-acikladi-yuzde-100-ve-yuzde-50-indirimli-kredi-duyurusu-yapildi-basvurular-basladi-1

Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere %100 faiz indirimi

Halkbank aynı zamanda kültürel, geleneksel, sanatsal değeri bulunan ve kaybolmaya yüz tutan meslek gruplarına da Kredi imkanı sağlayacak. Bu meslek gruplarından birinde faaliyet gösteren ve finansman ihtiyacı olan vatandaşlar başvuru yaparak %100 faiz indirimli krediden faydalanabilecek.

kamu-bankasi-acikladi-yuzde-100-ve-yuzde-50-indirimli-kredi-duyurusu-yapildi-basvurular-basladi-3

Başvuruları nereden ve nasıl yapılır?

Halkbank faiz indirimli kredi başvuruları Halkbank şubelerinden yapılıyor. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde geçerli olan kampanyadan faydalanmak isteyenlerin en yakın Halkbank şubesine giderek başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Halkbank kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin Banka tarafından belirlenen evrakları tedarik ettikten sonra başvuruya gitmesi gerekiyor. Halkbank kredi başvuru koşullarına bankanın resmi internet sitesi üzerinden ilgili kredi bölümünden ulaşabilirsiniz.