Kredi kullanmak isteyen vatandaşların gözü kulağı bankaların sık sık güncellemelere gittiği faiz oranlarında. Sürekli takibin zor olduğu faiz oranları güncellemeleri kredi kullanmak isteyenler için!

Acil nakit ihtiyacı olan veya taşıt ya da konut sahibi olma hayali kuran vatandaşlar banka kredilerinin faiz oranlarını sık sık araştırıyor. Temmuz ayında ise pek çok özel banka ve kamu bankası bazı faiz oranlarında güncellemeler yaptıklarını duyurdular. Yapılan güncellemeler ile faiz oranlarının artırıma giden bankalar son faiz oranları ile kredi kampanyaları düzenlemeye devam ediyor.

Pandemi sürecinin etkisi ile taşıt, konut ve ihtiyaç kredilerinde güncellemelere giden bankalar, faiz artış oranlarını belirledi. Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar bankaların internet siteleri ve şubelere giderek bu faiz artırımından haberdar olabiliyor. Ancak kredi kullanmak isteyen fakat faiz oranlarını araştırırken sıkıntı yaşamak istemeyen vatandaşlar için bazı bankaların güncel taşıt, konut ve tüketici kredisi faiz oranlarını derledik:

Vakıfbank

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından olan Vakıfbank, sık sık düzenlediği taşıt, konut ve ihtiyaç kredileri ile vatandaşa hizmett veriyor. Devlet destekli banka son dönemde emekliler için düzenlediği kampanyalar ile de gündem olmuştu. Özellikle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği bankanın güncel kredi faiz oranları şu şekilde:

●     Taşıt kredisi faiz oranı: Yüzde 1.50’den başlamakta.

●     İhtiyaç kredisi faiz oranı: Yüzde 1.55’ten başlamakta.

●     Konut kredisi faiz oranı: Yüzde 1.37’den başlamakta.

Halkbank

 Büyük kaynak bütçesi ve bu ölçüde düzenleyebileceği kredi kampanyaları ile vatandaşa hizmet veren kamu bankası Halkbank’ta Temmuz ayında kredi oranlarında faiz oranlarında artırıma giden bankalardan. Bu artırım sonrası ise güncel faiz oranlar şu şekilde belirlenmiş durumda:

●     Taşıt kredisi faiz oranı: Yüzde 1.54’den başlamakta.

●     Konut kredisi faiz oranı: Yüzde 1.38’den başlamakta.

●     İhtiyaç kredisi faiz oranı: Yüzde 1.64’den başlamakta.,

Ziraat Bankası

 Türkiyenin en büyük kamu bankası olan ve özellikle çiftçilere, emeklilere ve toplumun çeşitli kesimlerine devlet desteği ile krediler veren Ziraat Bankası’nın güncel kredi faiz oranları şu şekilde:

●     Taşıt kredisi faiz oranı: Yüzde 1.59’den başlamakta.

●     Konut kredisi faiz oranı: Yüzde 1.39’den başlamakta.

Gözden kaçırmayın

Denizbank 12000 TL için Emekli ve Çalışan olmanız durumunda hemen ödeme vereceğini açıkladı! Denizbank 12000 TL için Emekli ve Çalışan olmanız durumunda hemen ödeme vereceğini açıkladı!

●     İhtiyaç kredisi faiz oranı: Yüzde 1.59’den başlamakta.