Ekonomi

Kamu bankalarından son dakika konut kredisi kampanyası! Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıfbank’ta konut kredisi faiz oranları düşürüldü!

TOKİ sosyal konut projesi başvuru tarihinin bugün sona ermesiyle beraber TOKİ tarafından yeni bir duyuru yayımlandı. Öte yandan Maliye Bakanı Albayrak’ın geçtiğimiz haftalarda müjdelediği 0.49 konut faiz oranlarıyla beraber ev sahibi olmak isteyenler ciddi bir araştırma içerisine girmişti. TOKİ’den gelen son dakika açıklamasına göre 240 ay vade ile beraber yüzde 0.49 faiz oranı ile konut kredisi alınabilecek. 

0.49 TOKİ Konut Kredisi Veren Bankalar 

TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesine başvuru yapan ve katılım sağlayarak ev alan kişilere Ziraat Bankası daha önce 0.49 faiz oranıyla konut kredisi vereceğini açıklamıştı. Artık Ziraat – Vakıf Katılım Bankaları ile Vakıfbank ve Halk Bankası da 0.49 faiz oranıyla TOKİ kredisi vermeye başlayacak. 

TOKİ Düşük Faizli Konut Kredisi Duyurusu 

TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuruda şu açıklamalara yer verildi, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde ve Çevre Bakanlığının koordinasyonluğunda her sene 100 bin sosyal konut projesi ile beraber vatandaşların finansmanları kamu bankaları ve katılım bankaları tarafından sağlanmaya başlanacaktır” 

Bu duyuruya göre artık Vakıfbank, Ziraat Katılım, Vakıfbank Katılım ve Halk Bankası da TOKİ konut kredisi için 0.49 faiz oranı uygulayacak. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı