Pandemi ile birlikte vatandaş daha izole olmak için araç almak istediler ancak hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçların hızla yükselmesinin ardından pek çok kişi için araç almak bir hayal halini aldı. Son dönemlerde araç piyasasında küçük indirimlerin yapılmasının ardından yeniden araç sahibi olma hayalleri gündeme geldi.

Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank harekete geçtiğini duyurdu. İkinci el araç alacaklar için özel araç kredisi kampanyasını açıkladı.

HALKBANK DÜŞÜK FAİZLİ ARAÇ KREDİSİ VERECEK

Halkbank hazırlamış olduğu yeni kredi kampanyası ile birlikte kredi faiz oranlarını düşürdü. Sıfır ve ikinci el araç alacaklar için yüzde 1.56 oranında faiz oranı uygulanacak. Bununla birlikte ikinci el araçlara yönelik verilecek kredi 7 yaşını aşmamış olan araçlar için geçerli olacak. Ödeme vadesi ise 48 ay olarak açıklandı.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ DETAYLARINI AÇIKLADI

kamu-bankaları-arac-kredisi

Ziraat Bankası araç hayali kuran pek çok vatandaşın yüzünü güldürecek gibi görünüyor. 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için hazırladığı kredi kampanyasında faiz oranını yüzde 1.59 olarak açıklandı. 48 ay vadeli olarak hazırlanan kredi kampanyasından banka şubelerine giderek bilgi alabilir ve ardından uygun şartlarda yararlanabilirsiniz.

VAKIFBANK İKİNCİ EL ARAÇ ALACAKLARA KREDİ VERİYOR

Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara bir müjde de Vakıfbank’tan geldi. En düşük faiz oranını açıklayan banka ikinci el araçlar için yüzde 1.50 faiz oranı ile kredi verecek. 48 aya varan düşük faizli ödeme seçenekleri ile birlikte vatandaşlara destek verilecek.