Kadıköy- Tavşantepe arasında sefer yapan metroda elinde bıçakla etrafa tehditler savuran ve bir kadına saldırmaya kalkışan şahıs, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

Dün akşam saatlerinde İstanbul'da Kadıköy-Tavşantepe arasında sefer yapan metroda elinde bıçakla dolaşan bir saldırgan tehdit ve hakaretler savurdu.

kadıköy metrosu boçaklı saldırgan-1

Yapılan şikayetler üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kadıköy ilçe emniyeti ekipleri gece yarısı saat 02.30'da saldırganın evine baskın düzenleyerek şahsı gözaltına aldı. 

kadıköy metrosu bıçaklı saldırgan

Emniyete götürülen 32 yaşında olduğu öğrenilen E.Y. isimli saldırganın 20’ye yakın suç kaydı olduğu bildirilirken şehir eşkıyasının metroda yolculuk yaptığı sırada maske takmadığı için bir kadının kendisini uyarması sonrası olayın yaşandığı belirtildi.

kadıköy metrosu boçaklı saldırgan

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, söz konusu olaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında Kadıköy-Tavşantepe arası seferde olan metro içerisinde bir kadını bıçakla tehdit eden ve hakaretlerde bulunan şahsın yakalandığını duyurdu. Açıklamada ayrıca, yakalanan şahıs hakkında adli tahkikatın da başladığı bildirildi.


Diğer taraftan, akşam saatlerinde dehşeti yaşayan 26 yaşındaki Senanur Damgacı, ise aslında tekvandocu olduğunu fakat o sırada çok korktuğunu söyledi.