Kaçan göçmenler Adana Havalimanına girdi

Adana'da polisin operasyon sonucu yakalanan bir tır dolusu kaçak göçmen karakola götürülürken bir grup göçmen kaçarak Adana Havalimanı'na girdi.

Gündem 02.11.2021 - 14:26 02.11.2021 - 14:44 Ali Türk

Adana’da gerçekleşen olayda edinilen bilgilere göre Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne bağlı ekiplerin gerçekleştirdiği kaçak operasyonuna bir tır dolusu kaçak göçmen yakalandı. Emniyet güçleri tarafından yakalanan göçmenler, Şakirpaşa Polis Karakolu istikametine götürüldüğü esnada polisin elinden kaçmayı başaran 10-15 kadar mülteci, Uçak Mahallesi'ndeki tel örgülerden atlayarak Adana Havalimanı'na girdi. Girdikleri havalimanında aprona doğru koşmaya başladı.

Kaçan göçmenler

Bu sırada iniş yapan özel bir uçağa doğru koşan grup, güvenlik güçlerinin kendilerine doğru geldiğini görünce ters istikamette kaçmaya başladı. Güvenlik ekipleri tarafından yakalanan göçmenler gözaltına alındı.
Gerçekleşen bu olaylar nedeniyle sebebiyle havalimanında uçak seferlerine geçici olarak aksama yaşandı .Alınan bilgilere göre olayla ilgili incelemelerin sürdüğü, alana girenlerin uyruklarının araştırıldığı öğrenildi.

Adana Havalimanına girdi-1

Yorumlar