Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın kabinesini topluyor. Masada başta 2022 yılı asgari ücreti olmak üzere bir çok önemli konu bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın kabinesini topluyor. Kabine üyelerinin masasında 2022 yılı asgari ücreti başta olmak üzere , bir çok önemli konu bulunuyor.

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

15 gün aradan sonra toplanan kabine toplantısında son dönemde güvenlik güçleri ve MİT'in gerçekleştirdiği başarı operasyonlar, sahadaki son durum ve gelen istihbarat raporları masadaki konular arasında bulunacak.

Erdoğan 50+1 zirvesi hakkında bilgilendirme yapacak

Öte yandan geçtiğimiz haftanın en çok tartışılan konularından olan 50+1 sistemiyle ilgili olarak Erdoğan ve Bahçeli görüşmesi gerçekleşmişti. Bu konu ile ilgili olarak Erdoğan'ın kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

2022 asgari ücret masada

Kurulun gündeminde olacak önemli bir konuda merkez bankasının geçtiğimiz hafta aldığu faiz indirimi kararı olacak. En önemli konunun ise  2022 yılı için işveren ve işçi ile aralık ayının ilk haftasında asgari ücret pazarlığı olması bekleniyor. Hükümet kanadı toplantı öncesi son kez Kabine'de konuyu değerlendirecek. Masada verginin kaldırılması gibi pek çok formülün olacağı da aktarıldı.

Koronavirüs ile mücadele süreci değerlendirilecek

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hala etkisini sürdüren koronavirüs salgınına yönelik son durum da masada olacak. Bakan Koca, yerli aşı çalışmaları ve vakalardaki son duruma ilişkin bilgi verecek.