Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından kabine üyeleri az önce toplandı. Masada 2022 yılı asgari ücret konusu başta olmak üzere bir çok hakkında değerlendirmeler yapılacak.

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine üyelerini az önce topladı. Kurulun gündeminde 2022 yılı asgari ücret konusu başta olmak üzere bir çok önemli konu bulunuyor. 

Mahkumların korona izni devam edecek mi?

30 Kasım itibariyle binlerce mahkum koronavirüs izinlerinin bitmesiyle birlikte cezaevlerine dönmeye hazırlanırken, izinlerinin yeniden uzatılıp uzatılmamasına ilişkin kabine de son bir değerlendirme yapılması planlanıyor. Koronavirüs izinlerinin tekrar uzatılmasına karar verilmesi durumunda düzenlemenin, Meclis Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden İcra İflas Kanunu'na eklenecek bir önerge ile yapılması planlanıyor.

2022 yılı asgari ücret

Kurulun önemli gündemlerinden biriside 2022 yılı asgari ücret konusu olacak. İşveren ve hükümetin önümüzde ki ay yapacağı görüşmeler öncesinde hükümet 2022 yılı  asgari ücret tutarını kabine üyeleri içinde görüşecek.

50+1 konusu

Önceki hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşen Başkan Erdoğan, 50+1 sistem tartışmaları üzerinden gerçekleşen zirve hakkında Kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.