Japon Basınından İlginç İddia! Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Öldü Mü?

Bugünlerde dünyanın en çok merak ettiği konuların başında Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un sağlık durumu geliyor. Kuzey Kore'nin içine kapalı bir ülke olması ve devlet yetkililerinin herhangi bir açıklama yapmaması üzerine çok sayıda komplo teorisi konuşmaya başlandı.

Japon Basınından İlginç İddia! Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Öldü Mü?
26 Nisan 2020 - 12:17

 

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un öldüğü iddialarının ardı arkası kesilmek bilmiyor. Tüm dünyada bu konu konuşulmaya devam ederken Kuzey Kore devlet yetkililerin ser verip sır vermemeleri derin şüphelerin oluşmasına neden oluyor.

Kim Jong Un hakkında en son iddianın sahibi ise Japon basını oldu. Uzakdoğu'dan gelen haberlere göre Kim Jong Un, bitkisel hayatta yaşam mücadelesi veriyor.

Japon basını bugün Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile alakalı çarpıcı bir habere imza attı. Buna göre Nisan ayı başında Kim Jong Un düşerek yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Kuzey Kore doktorlarının yanı sıra Çin'den de bir sağlık ekibi davet edilerek Kim Jong Un'un sağlık durumu ile yakından ilgilenmeleri istendi.

Çin'den sağlık ekibi Kuzey Kore'ye ulaşmadan Kim Jong Un'un acil kalp ameliyatı yapılmak zorunda kalındı. Ameliyata alınan Kim Jong Un, kalıtsal obezite hastası olması sebebiyle zorlu bir sürece girdi. Ameliyat sırasında bazı komplikasyonlar meydana geldi.

Japon basınında yer alan habere göre Kim Jong Un'a yapılan kalp ameliyatı başarısız oldu. Kuzey Kore doktorlarının beceriksizliği nedeniyle Kim Jong Un bitkisel hayata girdi. Bu iddiayı ise Çin'e giden doktor heyetinin ortaya attığı belirtildi.

Japon basını 36 yaşındaki Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un yaşam mücadelesi verdiğini ve Kuzey Kore'nin onsuz döneme hazırlanmak için çalışmalara başladığını belirtti.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum