İzmir Bayraklı’da CHP ilçe yönetiminde istifa krizi yaşandı. 10 ilçe yöneticisi, yönetimden istifa ederken CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş’un başkanlığı da düşmüş oldu.

Geçtiğimiz yıl yaşana 30 Ekim İzmir depreminde yıkılan binadaki ofisi için maddi ve manevi tazminat talebinde bulunan  CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un bu talebi ilçe yönetiminde krize neden oldu. Yönetimdeki 10 ilçe yöneticisi istifalarını sunarak görevlerinden ayrılırken İlçe Başkanı Pınar Susmuş’un başkanlığı da bu istifalarla birlikte düşmüş oldu. 

özlem susmuş

Pınar Susmuş'un arasında Bayraklı Belediyesinin de yer aldığı bazı kurum ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunması, ilçe yönetim teşkilatından kriz çıkmasına neden oldu. İlçe Başkanı Susmuş, 30 Ekim tarihinde yaşanan İzmir depreminde yıkılan binada ofisinin olduğunu ve kendisine daha öncesinden oturma ruhsatı verilmesi nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, AFAD ve  Bayraklı Belediyesi'ne müracaat ederek hem maddi hem de manevi tazminat talebinde bulundu.

Gözden kaçırmayın

Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar! Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar!

"TALEP YÖNETİMDE RAHATSIZLIK VERDİ"

Pınar Susmuş'un bu talebinin ilçe yönetiminde rahatsızlık yarattığı öğrenilirken iddialara göre ilçe
yönetim kurulu üyelerinin geçtiğimiz hafta bu konuyla ilgili olağanüstü toplantı talebinde bulunduğu fakat Başkan Susmuş'un gündem yoğunluğu nedeniyle söz konusu toplantı taleplerini geri çevirdiği belirtildi.

CHP Bayraklı İlçe yönetimi

Yaşanan bu gelişmelerin ardında CHP Bayraklı İlçe Yönetim kurulunda görevli 10 ismin bugün il yönetimine istifalarını sundukları bildirilirken İlçe Başkanı görevinde olan Pınar Susmuş'unda arasında bulunduğu ilçe yönetimi görev bırakma nedeniyle düştüğü belirtildi. İstifalarını sunarak görevden ayrılan ilçe yöneticileri yaptıkları ortak açıklamada İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un kendi kişisel çıkarlarına öncelik verdiğini ve belediyelere asılsız ve temelsiz suçlamalar yaparak partiyi kamuoyunda zor duruma düşürdüğünü ifade ettiler.