İYİ Parti'de Lütfü Türkkan'ın koltuğu Erhan Usta'ya devredildi!

Şehit yakınına küfürlü konuşması nedeniyle İYİ Parti'de grup başkanvekilliği görevinden ayrılmak zorunda kalan Lütfü Türkkan'ın yerine Samsun milletvekili Erhan Usta'nın getirildiği bildirildi.

Gündem 08.11.2021 - 20:07 08.11.2021 - 20:11 Elvan Çıldır

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Bingöl'e yaptığı ziyaret sırasında tepki gösteren şehit yakını Tahir Gümren'i sakinleştirmek isterken küfürlü konuşan partinin grup başkanvekili Lütfü Türkkan, olaydan sonra gördüğü tepkiler sonrası özür dilemiş ve hemen ardında da Meral Akşener'in talebi ile birlikte görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

iyi parti lütfü türkkan

İYİ Parti bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Lütfü Türkkan'ın yerine yeni bir grup başkanvekili seçmek için olağanüstü toplantı düzenledi. Lütfü Türkkan'la ilgili durumu görüşmeye alan partililer Türkkan'la ilgili ihraç sürecinin işlememesine karar verdi. Lütfü Türkkan, İYİ Parti meclisinin aldığı kararla partisinin Kocaeli milletvekili olarak görevine devam edecek.

iyi parti erhan usta

LÜTFÜ TÜRKKAN'IN YERİNE ERHAN USTA SEÇİLDİ!

İTİ Parti Meclisi tarafından alınan bir diğer karara göre ise Meclis Grubu, Lütfü Türkkan'dan boşalan koltuğa İYİ Parti Samsun milletvekili Erhan Usta seçildiği bildirildi.
 

Yorumlar