Gündem

İyi Parti’nin Genel Başkanı Oy Birliğiyle Meral Akşener Oldu!

Milliyetçi Halk Partisi’nden ihraç edildikten sonra parti çalışmlarına başlayan Meral Akşener, uzun süredir merakla beklenen partisini bugün resmi olarak kurdu. Sabah saatlerinde Meral Akşener ve ekibi İçişleri Bakanlığı’na giderek partinin kurulması için gereken resmi işleri yapmasının ardından, yaptığı tanıtımla partisini resmen faaliyete geçirdi.  “İyi Parti Türkiye’ye İyi Gelecek”  sloganıyla kamuoyuna açıklanan partide, Meral Akşener konuşma yapmak için kürsüye çıktığı an salondakiler “Başbakan Meral” diye tempo tutmaya başladılar. Bu slogan üzerine Meral Akşener, “Ben Cumhurbaşkanı olacağım.” diyerek Cumhurbaşkanlığı için de adaylığını açıklamış oldu.

İyi Parti’nin kuruluşunun açıklanmasının ardından oylama yapılarak, oy birliğiyle Meral Akşener Genel Başkan seçildi. 60 kişilik Genel İdare Kurulu da oylamayla belirlendi.

POSTMODERN MİLLİ ŞEF DÖNEMİ İKTİDARDADIR

Meral Akşener yapmış olduğu konuşmada,  demokrasinin tehdit altında olduğunu vurgulayarak, 16 Nisan referandumu da kirli bir referandum olarak belirtti. Meral Akşener, “12 Eylül 1980’de siyasetin bir kere daha askıya alınmasına şahit olduk. Milletimiz demokratik olgunluğundan taviz vermeden yapılan tasarımları çöpe atmış yeni bir siyasal döneme Türkiye’nin yolunu aydınlatmıştır. 2007’den itibaren işlevsiz bir muhalefet ve demokratik olmaktan çıkmış bir siyasi yapı mevcuttur. Devletteki yapı ise 2007 cumhurbaşkanlığı seçimi ile gevşemiştir. 16 Nisan referandumu, kirli referandum. 1946 seçimleri adeta tekrar sergilenmiştir. Toplumsal destek yetmezse yargıçlar tamamlar. Toplumsal desteği bulamazsanız yargıçlar, YSK imdadınıza koşar. Demokrasi tehdit altındadır. Ve iktidarın hukuku her şeyin üzerindedir. Açıkça görülmektedir ki toplam siyaset açmazdadır. Post moden milli şef dönemi iktidardadır ama sürdürülebilir değildir.” açıklamasıyla konuşmasına devam etti.

“İyi; adalettir, kararlılıktır, umuttur, gelecektir, bilgidir, zenginliktir, cesarettir. O da burada var. İyi; medeniyet demektir ve bu yolun taşlarını sadece cesurlar döşer. Türkiye coğrafyasıyla kucaklaşıp Avrasya olacak. Dünya ile kucaklaşacak… ‘İyi Parti’ ile güçleneceğiz mutlu bir Türkiye olacağız.” diye sözlerine devam eden Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalarına vakit kaybetmeden başlayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı