İtalya'dan Acı Haberler Gelmeye Devam Ediyor! Ölü Sayısı 27 Bini Geçti!

Koronavirüs nedeniyle ölüm oranlarının yüksek seyrettiği İtalya'da bilanço ağırlaşıyor. Sadece bugün hayatını kaybedenlerin sayısının 382 kişi arttığı ve toplam ölüm sayısının 27 binin üzerine çıktığı görüldü.

İtalya'dan Acı Haberler Gelmeye Devam Ediyor! Ölü Sayısı 27 Bini Geçti!
29 Nisan 2020 - 00:38

Aralık ayından bu yana tüm dünya ülkelerini etkileyen Kovid-19 salgınında İtalya ağır bedeller ödemeye devam ediyor. Salgının Avrupa merkez üssünün İtalya olduğu kaydedilirken, ölüm sayısındaki inanılmaz yükselişin önüne geçilemiyor.


Ülkenin özellikle Mart ve Nisan aylarında vaka ve ölüm oranlarının günlük hareketliliği bu kez basın toplantısı ile değil, sivil savunma kurumları tarafından gerçekleştirilen yazılı bir açıklamayla kamuoyuna yansıtıldı. Ülkede virüse yakalananların sayısında 608 azalma olduğu ve toplam vaka sayısının 105 bin 205'e düştüğü ifade edildi. Buna rağmen, toplam bulaşma sayısının ise 201 bin 505 olduğu ifade edildi.


Virüsten iyileşenlerin sayısının artış göstermesi, bu gerilemeye yol açarken, bugün iyileşen sayısının ise 2 bin 317 kişi arttığı ve 68 bin 941'e ulaştığı görüldü. Son bir günlük sürede ise Kovid-19 pandemisinden ölenlerin 382 kişi artarak 27 bin 359 kişi olduğu kaydedildi.


Gerçekleştirilen açıklamalarda, yoğun bakımdaki hasta sayısının 93 kişi azalarak 1863'e düştüğü belirtildi. İtalya geneline bakıldığında ise bugüne dek yapılan test sayısının ise 1 milyon 846 bin 934 olduğu öğrenildi. Paylaşılan verilerde ülke içerisinde, virüsle mücadele eden ve kaybedilen doktor ve sağlık görevlilerinin de artarak 152'ye yükseldiği öğrenildi.İTALYA, DİJİTAL HARİTA TAKİBİ NEDENİYLE TARTIŞMALARIN ODAĞINDA


Bunun yanı sıra Acil Tedarik Komiseri Domenico Arcuri de virüs yayılımıyla ilgili çıkartmak istedikleri dijital haritanın takibi ve gelişimi için Mayıs ayında akıllı telefon uygulamasına geçeceklerini belirtti. Gündeme gelen uygulamanın kişisel verilerin güvenliği ile ilgili tartışmalara sebep olduğu biliniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum