İstifası Kabul Edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İlk Mesajını Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün gece istifa etmesi ve bu istifanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmemesi üzerine ilk mesajını sosyal medyadan verdi. Bakan Soylu, vatandaşların ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tutumunun kendisini mahcup ettiğini söyledi.

İstifası Kabul Edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İlk Mesajını Verdi
13 Nisan 2020 - 12:44

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sokağa çıkma yasağı kararının alınma şekli üzerine gelen yoğun tepkiler sonrasında görevinden istifa ettiğini açıklaması dün geceye damgasını vurmuştu. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar Bakan Soylu'nun göreve devam etmesi için sosyal medyada yoğun bir mesaj trafiği meydana getirdiler.

Gece saatlerinde ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi bir açıklama yaparak Bakan Soylu'nun istifasının kabul edilmediğini duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaşanan bu gelişmeler sonrasında ilk açıklamasını bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptı. Bakan Soylu açıklamasında, “Sokağa çıkma yasağı ile ilgili, sorumluluğumuzun gereği aldığım karar üzerine milletimizin ve Cumhurbaşkanımızın tutumu, beni mahcup etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında yaşanan eksikliklerin insani bir durum olarak kabul edilmesinin sorumluluklarını arttırdığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimiz bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi sorumluluğumuzu arttırmıştır. Allah mahcup etmesin. Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah.” dedi.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum