Yurtta, çarşamba akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesi etkili olacak. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Sivas, Samsun, Amasya ve Tokat çevreleri ile Ordu ve Giresun için sağanak yağış uyarısında bulundu, olası sel ve taşkınlar için vatandaşları uyardı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "Marmara'nın doğusunda beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bugün akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor" açıklamasında bulundu.

İstanbul, Kocaeli ve Sakarya için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, perşembe öğle saatlerine kadar etkili olması beklenen sağanak yağışlar sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

Çarşamba gününden itibaren sağanak yağış etkili olacak

Marmara Bölgesi'nde salı gününden itibaren sıcakların düşmesi bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren ise Batı Karadeniz ve Marmara bölgesinde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Uzamanlar ise sel ve taşkınlar konusunda vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.

İstanbul'da yarından itibaren sıcaklıklar düşmeye başlayacak. İstanbul'da beş günlük hava tahmisi ise şu şekilde: 

  • Çarşamba 16 C° sağanak yağışlı,
  • Perşembe 12 C° sağanak yağışlı,
  • Cuma 12 C° parçalı bulutlu,
  • Cumartesi 14 C° parçalı bulutlu,
  • Pazar 14 C° parçalı bulutlu.