İstanbul'da Halk Ekmek Zamlandı! İşte 250 Gram Ekmeğin Yeni Fiyatı!

İstanbul'da her gün milyonlarca ekmek satışını yapan Halk Ekmek AŞ tarafından ekmeğe zam yapıldığı açıklandı.

İstanbul'da Halk Ekmek Zamlandı! İşte 250 Gram Ekmeğin Yeni Fiyatı!
21 Eylül 2020 - 16:10 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 10:20

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Halk Ekmek AŞ'nin yaptığı açıklamaya göre ekmeğe yüzde 33 zam yapıldı. Bugünden itibaren İstanbul'da halk ekmek büfelerinden ekmekler 1 TL'den satılmaya başlandı. Zamdan önce ekmeğin fiyatı 75 kuruştu.

İSTANBUL'DA HALK EKMEK ZAMMI TARTIŞILIYOR

Halk Ekmek AŞ'nin ekmek fiyatlarına zam yapması vatandaşlarca tepkiyle karşılanırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise artan fiyatların yükselen maliyetlerden kaynaklandığını açıkladı. Ancak vatandaşın en temel gıda ürünü olan ekmeğe yapılan yüzde 33'lük zam makul karşılanmadı.250 GRAM EKMEK 1 TL OLDU

Halk Ekmek AŞ bugünden itibaren büfelerde 250 gram ekmeği 1 TL'den vatandaşlara satmaya başladı. Özellikle dar gelirli ailelerin gıda masraflarını arttıracak olan bu zam tartışma konusu oldu. Vatandaşlar ekmek fiyatlarına getirilen zammı makul karşılamazken Halk Ekmek AŞ yetkilileri ise fırınlarda daha ucuz bir fiyata ekmek satışına devam ettiklerini söylediler.

HALK EKMEK FIRINLARA GÖRE HALEN DAHA UCUZ

İstanbul'da semtlere göre fırınların ekmek fiyatlarında değişiklik oluyor. Fırınlar 1,25 TL ile 1,75 TL arasında fiyatla ekmek satıyorlar. Halk Ekmek AŞ zamlı fiyatla da fırınların fiyatının altında kaldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum