İBB’nin daha önce 9 kez kez UKOME toplantısına sunduğu 50 bin yeni taksi öneri teklifi, gerçekleştirilen toplantıda tekrar reddedildi.

İstanbul’un kanayan yaralarından biri olan taksi sorununa çözüm getirmeye uğraşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, kente 5 bin yeni taksi önerisiyle hazırlanan teklifi bir kez daha toplantı gündemine getirdi.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

5 bin yeni taksi teklifi

Bugün Yenikapı'da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya başkanlık eden İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, toplantının en önemli gündem maddesi olan ve İBB yönetiminin 10'uncu kez oylama sunduğu 5 bin yeni taksi teklifinin değerlendirmeye aldı. Toplantı sırasında dışarıda protesto gösterilerine de neden olan 5 bin yeni taksi alımını içeren teklif, oturum sırasında da tartışma yarattı. Tartışmalar sonrasında oylamaya sunulan teklif çoğunluktaki hükümet temsilcilerinin oyları ile 10'uncu kez reddedilerek yine kabul edilmedi.