İstanbul'da son günlerde bahar ve yaz aylarını aratmayan hava yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakmaya hazırlanıyor. Bu hafta sonundan itibaren İstanbul'da hava sıcaklığı düşmeye başladı. Önümüzdeki günlerde sıcaklıklar 10 derece daha düşecek ve İstanbul'da kar yağışı başlayacak. Peki İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul son dakika hava durumu tahminleri ve detaylar haberimizde...

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen Twitter hesabından İstanbul hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Kar yağışı bekleyen İstanbullulara müjdeli haberi veren Orhan Şen, İstanbul'a bu çarşamba gününden itibaren kar yağışının geleceğini açıkladı.

istanbula-kar-geliyor-istanbula-ne-zaman-kar-yagacak-meteoroloji-son-dakika-istanbul-hava-durum-2

Sıcaklıklar 10 derece azalacak

Kar yağışının gelmesi ile birlikte İstanbul'da sıcaklıklarda düşmeye başlayacak. Zaten bu hafta sonundan itibaren başlayan sıcaklık düşüşü hafta boyunca devam edecek. Sıcaklıkların en az 10 derece daha azalacağı ve mevsim normallerinin altına ineceği tahmin ediliyor. İstanbul'da çarşamba günü etkili olması beklenen kar yağışının perşembe ve cuma günleri de devam edeceği tahmin ediliyor.