Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da bu akşam 20.00'de başlayıp yarın saat 12.00'ye kadar devam edecek gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul, Kocaeli ve Sakarya illerinin hava durumuna ilişkin son verileri paylaştı.

Yapılan açıklamada, "Marmara'nın doğusunda beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bugün akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor" ifadeleri kullanıldı. 

Bu akşam 20.00'den itibaren başlayacak sağanak yağışın, yarın saat 12.00'ye kadar devam edeceği aktarıldı. 

Açıklamada ayrıca perşembe öğle saatlerine kadar etkili olması beklenen sağanak yağışlar sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. 

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

Sıcaklıklar 6-10 derece düşecek

Sıcaklıklar ise Marmara Bölgesi'nde çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren düşmeye başlayacak. Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşüş bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı sistemin cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olduktan sonra yurdu hafta sonunda terk etmesi bekleniyor.