CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İçişleri Bakanlığı'nın İBB için başlattığı özel teftiş hakkındaki açıklamalarına yanıt verdi.

Bahçeli’nin zehirleme iddiası ile de İstanbulluları diken üzerinde bıraktığı açıklamasında dile getirdiği, "Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir" sözlerine tepki gösteren Özel, "İmamoğlu'na bu suçlamayı yöneltmek size birkaç gömlek büyük gelir" dedi.

Özgür Özel: AKP'nin iş bilmezliğinden ciddi bir ilaç yokluğu yaşanıyor - Gerçek Gündem

Bahçeli, kendisine yöneltilen “Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınmasını mı istiyorsunuz” sorusuna “Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur. İçişleri Bakanlığının özel teftişinden suçlu olmayanın rahatsız olmasına da gerek yoktur. Eğer suç var ise cezası da olmalıdır. İstanbul terör örgütlerine teslim edilmeyecektir. İstanbul’a hizmet bahtiyarlıktır. Dua berekettir. Ama İBB Başkanı siyasi hırslarına yenilmiştir. Farklı zamanlarda gerçekleştirdiği gizli bir gündem peşinden koştuğunu göstermektedir” şeklinde yanıt verdi.

Devlet Bahçeli'den 'İmamoğlu görevden alınmalı mı?' sorusuna cevap… - Son dakika haberleri – Sözcü

Meclisin en faal isimlerinden Özgür Özel ise sosyal medya hesabından bu sözlere “Devlet Bahçeli, siz ki tekrar seçimlerde Abdullah Öcalan’ın mektubuna bel bağlamış bir ittifaksınız, İmamoğlu’na bu suçlamayı yöneltmek size birkaç gömlek büyük gelir. İstanbullunun size vermediği yetkiyi Suç İşleri bakanınızın kumpaslarıyla mı alacaksınız. Akıllanmayacaksınız!” diyerek vurucu bir cevap verdi.