İstanbul Gece Saatlerinde 4,1 Büyüklüğünde Depremle Sallandı! Uzmanlardan İstanbul Depremi Yorumu!

İstanbul'da gece 02:56'da bir deprem meydana geldi. Gerçekleşen deprem birçok ilçe ve çevre illerden hissedilirken vatandaşlar panik yaşadılar.

İstanbul Gece Saatlerinde 4,1 Büyüklüğünde Depremle Sallandı! Uzmanlardan İstanbul Depremi Yorumu!
14 Nisan 2020 - 07:43

İstanbul, gece saatlerine meydana gelen depremin şokunu yaşadı. Yıllardır uzmanların büyük bir deprem beklentisi var dedikleri İstanbul'da gece 02:56'da deprem meydana geldi.

Depremin merkezi konusunda hem Kandilli Rasathanesi hem de AFAD, Arnavutköy açıklarını gösterdi. Ancak bu iki kurum depremin şiddeti konusunda farklı açıklamalar yaptılar. AFAD'a göre deprem 3,8 büyüklüğünde oldu; Kandilli Rasathanesi ise önce 3,8 büyüklüğünde açıkladığı depremin şiddeti daha sonra 4,1 olarak düzeltti.

Gece meydana gelen deprem İstanbul'da çok sayıda ilçeden hissedildi. Uzmanlara göre Karadeniz açıklarında olan depremin İstanbul için beklenen büyük deprem için olumsuz etki yapabileceği belirtildi. Birbirine yakın olan fay hatlarında meydana gelen enerji boşalmalarının tetikleyici bir rol üstlenebilecekleri ifade edildi.

Öte yandan İstanbul Arnavutköy'de meydana gelen deprem sonrasında sosyal medyada ilginç bir tartışma yaşanmaya başlandı. Bir vatandaş deprem sırasında çektiği bir videoyu paylaştı. Videoda bir uğultu sesinin olduğu ve deprem ile birlikte ortaya çıkıp yine depremle kaybolduğu belirtildi. Bu video sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Vatandaşların paniklerini arttıran videonun gerçekliği konusunda emin olunamazken insanlar korkularını sosyal medya mesajları ile paylaştılar.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum