İstanbul'da Sağanak Yağış Ve Dolu Hayatı Felç Etti! Meteoroloji'den Yeni Açıklama Geldi!

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış ve dolu şehrin bazı bölgelerinde hayatı felç etti. Adeta felaketi yaşayan İstanbul'da başta Ümraniye olmak üzere dolu nedeniyle çok sayıda vatandaşın aracı zarar gördü. Metroları dolu ve yağmur suları basarken sokaklar da nehre döndü.

İstanbul'da Sağanak Yağış Ve Dolu Hayatı Felç Etti! Meteoroloji'den Yeni Açıklama Geldi!
29 Eylül 2020 - 14:05

İstanbul'da bugün etkili olan sağanak yağışlar ve dolu hayatın felç olmasına neden oldu. Ümraniye, Silivri, Büyükçekmece, Çatalca, Arnavutköy ve Kadıköy'de olumsuz hava koşulları vatandaşları çok zor durumda bıraktı.Yağışa hazırlıksız olan vatandaşlar büyük zararlarla karşılaştılar. Anadolu Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'nde her salı kurulan pazar aşırı yağış nedeniyle sel felketi ile karşı karşıya kaldı.

METRO DURAĞINI DOLU BASTI

En büyük zararın görüldüğü ilçenin ise Ümraniye olduğu belirtildi. Çarşı Metro Durağı'nın girişinde yer alan yürüyen merdivenler dolu yağışının etkisi ile çalışmaz hale geldiler. Ayrıca ceviz büyüklüğündeki dolular Metro durağının girişini de doldurdu.

ARAÇLARIN CAMLARI KIRILDI!

Öte yandan çok sayıda vatandaşın aracının camları dolu nedeniyle kırıldı. Ceviz büyüklüğünde yağan dolunun maddi zararı oldukça yüksek oldu. Ümraniye sahilini yağışlar nedeniyle su basarken vatandaşlar hazırlıksız yakalanmanın bedelini oldukça külfetli bir şekilde ödemek zorunda kaldılar.
YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile tüm İstanbul'u uyararak yapğışların devam edeceğini, sel ve su baskınlarına karşı hazırlıklı olunması gerektiğini bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum