İstanbul'da Öğrenci Ve Personel Servislerine Zam Kararı Çıktı! Servislere Yüzde Kaç Zam Yapıldı?

İstanbul'da milyonlarca veliyi ve vatandaşı çok yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında öğrenci ve personel servislerine zam yapılmasına karar verildi.

İstanbul'da Öğrenci Ve Personel Servislerine Zam Kararı Çıktı! Servislere Yüzde Kaç Zam Yapıldı?
24 Eylül 2020 - 17:06

Türkiye'de son dönemlerde gerçekleşen zamlara bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısından öğrenci ve personel servisleri için zam kararı çıktı.

SERVİS ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI!

UKOME toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Can Akın Çağlar yönetiminde yapıldı. Toplantıda servis taşımacılığı yapan vatandaşların zam talebi masaya yatırıldı. Öğrenci ve personel servislerinin ücretlerine yüzde 11,50 oranında zam yapılmasına yönelik öneri oylanarak kabul edildi.

SERVİSÇİLER ZAMMI YETERLİ BULMADI

Servis taşımacılığı sektörünün temsilcilerinin de katıldığı toplantıdan vatandaşları üzecek zam kararı çıktı. Ancak yapılan zam servisçileri memnun etmedi. Gerçekleşen zammı çok yetersiz bulan servisçi esnafı koronavirüs sürecinde büyük zarar ettiklerini ve bu zam oranının kendilerini toparlamaya yetecek seviyede olmadığını belirttiler.

VATANDAŞ ZAMMA TEPKİLİ

Vatandaşlar ise hem öğrenci sercislerine hem de personel servislerine yapılan yüzde 11,50 oranındaki zamma tepki gösterdiler. Koronavirüs sürecinden ekonomik bozulmadan sadece servişçilerin etkilenmediğini söyleyen vatandaşlar gerçekleşen zamlarla bütçelerinin sarsılacağını ifade ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum