Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 2020 tarife ücretlerinde değişikliğe gidildi! Yeni tarife ücretleri ve detaylar

İBB Aralık ayı meclis toplantısı, Saraçhane’deki belediye binasında yapıldı. Komisyonun raporlarına göre 2020 yılında uygulanacak olan ücret tarifeleri, TÜFE verilerine göre düzenlendi. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni tarifelerine ortalama olarak yüzde 15 zam yapıldı. 

Yapılan bu zam ile beraber Büyük İstanbul Otogarı’nda taksicilerin aylık abonman ücreti değişti. Daha önce 500 TL olan abonman ücreti, 600 TL oldu. 

1. bölge olarak adlandırılan ilçelerde kapalı otoparkların ücretleri 1 saate kadar 11 TL’den 12,5 TL’ye çıkarıldı. 2. bölgede ise 8 TL’den 9 TL’ye çıkan kapalı otopark ücretleri, açık otoparklar için 1. bölgede 8 TL’den 9 TL’ye yükseltildi. 2. bölgede ise bu rakam 11 TL’den 13 TL’ye yükseltildi. Yol kenarı otoparklarındaki fiyatlarda da güncelleme yaşandı. Birinci bölgede 1 saate kadar otopark ücreti 12 TL’den 14 TL’ye çıkarken, ikinci bölgede de 8 TL’den 9 TL’ye yükseltildi. 

Gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında hal giriş fiyatlarında da değişikliğe gidildi. Buna göre tırlar için 1 saatlik hal giriş ücreti 14 TL’den 16 TL’ye çıkarıldı. Araçlar için 8 TL’den 9 TL’ye, otobüs ve kamyonlar için de 10 TL’den 11,5 TL’ye yükseltildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisinde oy birliğiyle kabul edilen yeni tarifeler, 1 Ocak 2020 itibariyle devreye alınacak. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu