İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine 500 Bin Gıda Paketi Dağıtacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmak amacıyla 500 bin adet gıda yardım paketi için pazarlık usulüne göre alım ihalesi yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine 500 Bin Gıda Paketi Dağıtacak
24 Nisan 2020 - 15:47

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda yardımı yapabilmek için harekete geçti. Buna göre 500 bin adet gıda paketi için ihale düzenlendi. Bu ihale pazarlık usulüyle yapıldı.

İstanbul Büyüşehir Belediyesi tarafından 8 Nisan'da gerçekleştirilen ihalenin sonucu belli oldu. 22 Nisan'da yayınlanan ihale sonucuna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 500 bin adet gıda paketini alacağı firma Metro Grosmarket Bakırköy Alışveriş Hiz.Tic.Ltd. oldu.

Firma ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme imzalandı. Sözleşmeye göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 bin gıda paketi için 54 Milyon 54 Bin 500 TL ödeme yapacak. 3 ayrı partide teslim edilecek gıda paketleri İBB'nin belirteceği adreslere 19 Haziran'a kadar ulaştırılacak.

İBB ile firma arasında yapılan sözleşme gereği 1 adet gıda paketinin değeri 108 TL oldu. Bu paket içerisinde belirtilen gramajlarda sıvı yağ, pirinç, un, şeker, bulgur, nohut, fasulye,çay, makarna, salça, zeytin, peynir, reçel bulunacak.

İBB tarafından yapılan açıklamaya göre gıda paketleri sınıflandırılarak alınacak. Salgın nedeniyle yaşanacak sorunların uzaması ihtimaline karşı bir kısım gıda paketi depolanarak daha kötü günler için ayrılacak. Ancak 450 bin gıda paketi İstanbul'da ihtiyacı vatandaşlara tedarikten hemen sonra teslim edilecek.

İBB tarafından gerçekleştirilen ihalenin pazarlık usulüyle olmasının nedeni de salgın, afet gibi durumlarda hızlı hareket edilebilmesi amacıyla devlet tarafından tanınan hakkın hukuki olarak kullanılmasından kaynaklandığı bildirildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum