İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Tehdit Eden Şahsın Cezası Belli Oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderdiği maillerle ölüm tehdidinde bulunan şahsın cezası belli oldu. Bugün görülen davada tehditleri için pişman olmayan Tuna Gürgünoğlu'na 1 yıl 10 ay hapis cezası ve 11.640 TL de para cezası verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Tehdit Eden Şahsın Cezası Belli Oldu!
08 Ekim 2020 - 13:27


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz aylarda mail yoluyla ölüm tehditi almıştı. Bu tehditi yapan şahsın Tuna Görgünoğlu olduğu tespit edilmiş ve yakalanarak tutuklanmıştı. Sanık Tuna Görgünoğlu hakkında açılan hakaret vetehdit davasında bugün karar verildi.

EKREM İMAMOĞLU DURUŞMAYA KATILMADI

İstanbul 50. Asliye Ceza mahkemesinde görülen davanın duruşmasına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve sanık Tuna Görgünoğlu katılmadı. Şikayetçi ve sanık yerine duruşmaya avukatları iştirak etti.
İMAMOĞLU'NUN AVUKATI ŞİKAYETİ YİNELEDİ!

Ekrem İmamoğlu'nun avukatı Sercan Polat duruşmada söz alıp şikayetçi olduklarını belirterek, “Hakaret ve ölüm tehditleri yapan sanık Tuna Görgünoğlu herhangi bir pişmanlık belirtisi ortaya koymamıştır. Aksine bu yaptığı suç eylemlerinden gurur duymaktadır. Kamu güvenliği de sanığın tehditleri ile tehlikeye düşmektedir. Bu nedenle üst sınırdan cezalandırma talep ediyoruz. Ayrıca sanık tehdit ve hakaretlerini zincirleme olarak devam ettirmiştir. Bunun da dikkate alınmasını istiyoruz.” dedi.

TEHDİT VE HAKARETİN CEZASI BELLİ OLDU!


İBB Başkanı Ekmrem İmamoğlu'na hakaret ve tehditin cezasını mahkeme açıkladı. Buna göre sanık Tuna Görgünoğlu'na tehdit suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi. Sanığa hakaret suçundan ise 11.640 TL para cezasının verilmesi uygun görüldü.

İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMADI

Mahkeme heyeti sanık Tuna Görgünoğlu'nun yargılama sürecindeki olumsuz davranışları ve işlediği suçlardan pişman olmaması nedeniyle kendisine verilen cezalarda iyi hal indirimi uygulanmadığını özellikle vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum