Döviz kurlarında yaşanan sert yükselişler İstanbul, Ankara ve İzmir'de halkı sokağa çıkardı. Hükümet istifa seslerinin yükseldiği eylemlere polis müdahale etti.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Kabine Toplantısı'nın ardında düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sonrası döviz kurlarında sert yükselişler meydana geldi. Döviz kurlarında yaşanan bu artışlar sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir'de halk sokağa çıktı ve hükümet istifa sloganları attı.

İstanbul, Ankara ve izmir'de halk sokağa çıktı-1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gün içerisinde erken seçim olmayacağı açıklaması yaptıktan sonra döviz kurları tarihi zirvesini gördü ve bu artışı protesto etmek isteyen Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyeleri Ankara’da sokağa çıkarak bir yürüyüş düzenledi.

İstanbul, Ankara ve izmir'de halk sokağa çıktı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde "AKP istifa" sloganları ile halk sokağa çıkarken polis ekipleri eylemcileri engellemeye çalıştı. Polisten kaçan vatandaşlar ara sokaklara dağıldı. Batıkent'te de birçok vatandaş hayat pahalılığı ve döviz kurlarındaki yükselişlere tepki olarak sokağa çıktı ve AK Parti'nin istifasını istedi.

Gerçekleştirilen gösterilere polisin müdahalesi devam ediyor.