İstanbul'a Son Dakika Yağış Uyarısı! Fırtınayla Beraber Kuvvetli Sağanak Yağış Geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) bir son dakika açıklaması yaparak sağanak yağış uyarısında bulundu. İBB AKOM tarafından yapılan uyarıya göre İstanbul'da kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

İstanbul'a Son Dakika Yağış Uyarısı! Fırtınayla Beraber Kuvvetli Sağanak Yağış Geliyor!
12 Ekim 2020 - 16:49

Son dönemlerde İstanbul için yapılan kuvvetli sağanak yağış uyarılarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) bir son dakika uyarısı yaparak İstabul'da kuvvetli sağanak yağış meydana geleceğini duyurdu.

AKOM SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI YAPTI!

İBB AKOM tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul'da şu anda güney yönden hafif şekilde esen rüzgar yarın (Salı) öğle satleri ile beraber kuvvetlenecek. Oluşacak hava hareketi ile rüzgar fırtınaya dönüşerek saatte 70 km hızına ulaşacak. Fırtına ile beraber gök gürültü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Yağışlar öğle 12:00'dan itibaren İstanbul'un batı bölgelerinde başlayacak ve öğleden sonra 15:00'da boğaz çevresinde 20 dakika ile 45 dakika arasında gerçekleşecek.” denildi.VATANDAŞLAR DA UYARILDI!

AKOM tarafından yapılan uyarıda vatandaşların ani ve kısa süreli olması beklenen kuvvetli sağanak yağışa karşı hazırlıklı olmaları gerektiği de bildirildi.

İstanbul'da belediyeler bazın sağanak yağış için hazırlıklar başlarken valilik bünyesinde de bir afet masası oluşturuldu. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum