Sakarya'da yaşayan İ.T. isimli şahıs, 21 yıl önce işlediği cinayet sebebiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gelen bilgilere göre Sakarya'da yaşamını sürdüren İ.T isimli bir kişi, 2000 yılında işlenen cinayetle ilgili soruşturma kapsamında ekipler tarafından göz altına alındı.

İfadesi alınan şüpheli İ.T 21 sene önce, aralarında tartışma geçen A.B isimli kişiyi öldürdüğünü ve sonrasında ise ormanlık alana gömdüğünü aktardı. Şüphelinin ifadesi sonrasında hareket geçen ekipler soruşturmayı genişletti ve yapılan aramalarda şüphelinin evinin arkasındaki ormanlık alanda kemik parçaları bulundu

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

Kemik parçaları bulundu

İ.T'nin ekiplere yer göstermesi, olay yeri inceleme ve kazı işlemleri neticesinde şüphelinin evinin arkasındaki ormanlık alanda, insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları ile bir kısım delillere ulaşıldı.Olay yeri inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından kemik parçaları, otopsi merkezine götürüldü.Şüpheli İ.T. sevk edildiği mahkeme tarafından "adam öldürme" suçundan tutuklandı.

Öte yandan, şüpheli İ.T.'nin, A.B.'nin cesedinin üzerine çok sayıda alkol şişesi atarak kokunun yayılmasını önlediği öğrenildi.