Farklı illerde istihdam sağlanacak. İşte personel alımlarına ilişkin tüm detaylar. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile 4.084 temizlik görevlisi alınacağı belirtildi. Farklı illerde ikamet sağlanacak ve kamu ile özel sektörde görevlendirilecek olan adayların en az ilkokul mezunu olmaları şartı aranıyor. İŞKUR 2021 temizlik görevlisi alım ilanı ve başvuru şartları nedir?

Alım Yapılacak Kadrolar Ve Başvuru Şartları?

İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alım ilanına başvuru yapmak için İŞKUR online adresini tıklayabilir ve meslek yazan kutucuğa da temizlik görevlisi yazabilirsiniz. Arama sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ilanla giriş yapan ve başvuru şartlarını taşıdığınız takdirde başvuru butonuna tıklayın ve başvurunuzu tamamlayın başvuru işlemini gerçekleştirdikten sonra İŞKUR kaydı oluşturmanız gerekiyor. İŞKUR kayıt bölümüne gidip özlük bilgilerinizle birlikte kayıt işleminizi oluşturun.
Başvuruda bulunabilmek için öncelikle olarak gerekli olan şartlar şöyle;

İŞKUR'dan İş İlanı Yayınlandı İlkokul Mezunu 4084 Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak

-    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmak 
-    Çalışmaya engel sağlık problemi olmamak 
-    En az ilkokul mezunu olmak 
-    Takım çalışmasına uygun olmak 
-    18 ile 40 yaşlar arasında tam veya yarı zamanlı çalışabilecek 
-    Kişisel temizliği önemseyen kişiler ilandan başvuru yapabilirler.

İŞKUR Kaydı Nasıl Oluşturulur?

İŞKUR'a kayıt yaptırmak için dikkat edilmesi gereken pek çok kriter bulunuyor. Kurum portalına üye olurken güncel ve doğru bilgileri kullanmak gerekiyor. Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları iş arayanların zorunlu olarak gerçekleştirmeleri gereken bir işlemdir.

Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş ilanlarını hem de iş arayan kişiler hakkında doğru ve güncel bilgilere ulaşılması zorunludur. Bu nedenle de internet üzerinden veya kamu personeli aracılığıyla kayıt gerçekleştirecek olanların bilgilerini tam ve doğru yansıtmaları gerekir. Kişisel iletişim eğitim ve meslek bilgilerinizi tam ve güncel olarak oluşturmalısınız.