İŞKUR Üzerinden Kamu Ve Özele Sınavsız 1500 Güvenlik Görevlisi Ve Temizlik Personeli Alınacak

İş arayanların umut kapısı olan İŞKUR her gün farklı ilanlarla işsiz vatandaşlara yeni iş imkanları sunmaya devam ediyor. Kamu ve özel sektördeki iş ilanlarında her gün yüzbinlerce işsiz bakıyor. En son yayınlanan iş ilanlarına göre Türkiye'nin farklı şehirlerinde en az ilkokul mezunu, KPSS şartsız temizlik ve güvenlik görevlileri aranıyor. Herhangi bir sınava tabi tutulmayacak olan işsiz vatandaşlar sadece kendilerine uygun iş ilanlarına başvurarak kendilerine yeni bir iş kapısını aralayabilecekler.

İŞKUR Üzerinden Kamu Ve Özele Sınavsız 1500 Güvenlik Görevlisi Ve Temizlik Personeli Alınacak
18 Nisan 2020 - 18:30

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iş arayan vatandaşlar en sıkı takip ettikleri mecraların başında geliyor. İşverenlerle işsiz vatandaşları buluşturan İŞKUR her gün binlerce kişinin yeni bir işe başlamasına vesile oluyor. Yayınlanan ilanları dikkatlice takip eden vatandaşlar kamu kurumlarında veya özel sektör kuruluşlarında işe başlama fırsatı elde ediyorlar.

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanların çok büyük çoğunluğunda KPSS şartı aranmıyor ve vatandaşlar herhangi bir sınava da girmek durumunda kalmıyor. Son yayınlanan bu kapsamdaki ilanlara göre kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarında istihdam edilmek üzere 1500 güvenlik görevlisi ve temizlik personeli işe alınacak. İlgili ilanlar İŞKUR'un internet sitesinde bulunuyor. Yapılacak olan başvuru ile işsiz vatandaşlar İŞKUR güvencesi ile işe yerleştirilecekler.

İŞKUR İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Vatandaşlar üye oldukları İŞKUR internet sitesine girerler. Burada açılan ilk ekranda iş ilanları bölümü bulunmaktadır. Bu bölüme tıklandığında vatandaşların önüne bir form gelecektir. Bu formda iş aranılan şehir, meslek gibi seçenekler doldurulur. Bu seçeneklerden herhangi birisini seçmek iş ilanlarını listeli bir şekilde görmeye yetecektir. Bu işlemden sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan ara butonuna tıklayınca iş ilanları liste halinde önünüze çıkar. Okumak istediğiniz ilanı tıkladığınızda ilanın tamamı önünüzde olacaktır.

İŞKUR İŞ İLANLARINDA ARANAN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden yapılacak iş başvurularında bazı genel şartlar istenmektedir. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmalı. İŞKUR sisteminde iş arayan olarak kayıt edilmiş olmak gerekir. Başvurulacak işin türüne göre sağlık sorunu bulunmamalı. Askerlik ile sorunu bulunmamalı; tecil veya muaf olunmalı. Yoğun çalışma temposuna adapte olunabilecek bir karakterde olunmalı.

İŞKUR İLANLARINA NASIL BAŞVURULUR

Koronavirüs sebebiyle İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerinde iş başvurusu işlemi yapılmamaktadır. Bu sebeple tüm başvurular online yapılmak zorunda. Online başvuru da çok kolaydır. Bu başvurular ilanlar üzerinden yapılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz İŞKUR ilanlarını bulma yolu kullanılarak ilanlar bulunur. Başvurulacak ilanın üzerine tıklandığında tüm detaylar bulunmaktadır. Sayfanın en altında işe başvur butonu vardır. O butonu tıklayınca işe başvurmuş olursunuz.

İŞKUR TARAFINDAN YAYINLANAN BAZI GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE TEMİZLİK PERSONELİ İLANLARITumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum