Kamu Haberleri

İŞKUR Üzerinden 2020 Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de koronavirüs krizi nedeniyle ekonomi daralırken zaman zaman da müjdeler vatandaşlara duyuruluyor. Bunlardan birisi de geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahretttin Koca’dan gelmişti. Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı bünyesinde 32000 kadroya alım gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylanan kadrolarda alım süreci başladı.

SÜREKİŞÇİ ALIMLARI İŞKUR’DAN YAPILACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre alım gerçekleştirilecek kadroların 18 binini sağlık personelleri oluşturacak. Bunların işe alım süreçlerinde farklı bir yol izlenecek.ÖSYM bu konuda yetkili olacak. Kalan 14 bin kişilik kadrolara ise sürekli işçiler alınacak. Bu alımlar ise İŞKUR üzerinden yapılacak.

BAŞVURULAR SADECE İNTERNET ÜZERİNDEN OLACAK

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımları başvuruları 26 Mart 2020 – 30 Mart 2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu başvurular sadece internet üzerinden olacak. İŞKUR il ve işçe müdürlükleri bu başvuruları almayacaklar.

İŞKUR ÜZERİNDEN SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları için aranan ilk şart İŞKUR kaydı olarak bildirildi. İŞKUR kaydı olan vatandaşlar bu kadrolara başvuru yapabilecekler. Kaydı olmayan vatandaşlar da kayıt işlemlerini yine internet üzerinden yapabilecekler. İŞKUR’un internet sitesinde iş ilanları sayfası üzerinden çalışılmak istenilen il ve ilçe seçildikten sonra iş yeri ünvanına Sağlık Bakanlığı seçildikten sonra yapılan aramada açılan kadrolar çıkacak. Başvurmak isteyen kadrolar açılan sayfadan başvurularını tamamlamış olacaklar.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı